30 שנות ניסיון - 30,000 לקוחות מרוצים!

מבחני מיון לעבודה

האם יש דרך להתכונן למבחני מיון לעבודה?

רבים שואלים אותנו את השאלה הזו לאורך השנים. אם גם אתם מתחבטים בשאלה זו, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: התשובה היא כן! למבחני מיון לעבודה לא רק שאפשר להתכונן, אלא אפילו רצוי! נכון, ישנם סוגים שונים של מבחני מיון לעבודה, אך עם ההכנה האישית שלנו במכון הדס, תוכלו לקבל את הכלים הטובים ביותר שיעזרו לכם לעבור בהצלחה כל אחד מסוגי מבחנים אלו.

מי מבצע את מבחני המיון ולאילו תפקידים?

חברות וארגונים רבים בישראל אשר מעוניינים לגייס עובדים חדשים לשורותיהם, משתמשים במכונים שונים שיבצעו את מבחני המיון עבורם. תוצאות ומסקנות המבחנים הללו, עוזרות לאותן חברות וארגונים לאתר את המועמדים הטובים ביותר לתפקידים המבוקשים. בין המכונים הללו ניתן למצוא את מכון אדם מילא, קינן שפי, פילת ועוד, אשר מבצעים אם המבחנים לתפקידים שונים, כמו תפקידים בבנק, נציבות שירות המדינה, מורי נהיגה, תפקידי ניהול לחברות שונות וכו'.

אילו מבחני מיון קיימים?


מבחנים פסיכוטכניים

מבחנים אלו נפוצים בימי מיונים סטנדרטיים במכונים שונים ומהווים כלי משמעותי במבחני המיון התעסוקתיים. הם בנויים משאלות סגורות המוגבלות בזמן ובוחנים את יכולותיו הקוגנטיביות של המועמד, את היכולת הלוגית שלו, את הדיוק התפיסתי ועוד. אצלנו במכון הדס, תקבלו את ההכנה הטובה ביותר למבחנים אלו ואף להתנסות בסימולציה של המבחן האמיתי, כך שתגיעו למבחנים האמיתיים – מוכנים ככל האפשר.

דינמיקה קבוצתית

דינמיקה קבוצתית נועדה להעריך הן את מידת התאמתכם החברתית והן האישיותית לתפקיד ולחברה אליהם אתם מועמדים. את הדינמיקה הקבוצתית, אשר נערכת במסגרת מרכז הערכה, מנחה פסיכולוג/ית מוסמך/ת. המשימות אותן תקבלו בדינמיקה, נועדו לאפשר למנחה להעריך את כישוריכם החברתיים ואת תפקודכם בתוך צוות, במצבי לחץ, האם אתם לוקחים יוזמה, האם יש לכם השפעה על אנשים אחרים, כיצד אתם יוצרים קשרים ועוד.

מבחני אישיות

למבחנים אלו (הנקראים גם מבחני התנהגות), אין תשובות נכונות או לא נכונות. הם נועדו לשקף את אישיותכם ולנבא את מידת התאמתכם האישיותית למקום העבודה ולתפקיד אליו אתם מתראיינים. הדרך הטובה ביותר להצליח במבחנים הללו, היא להכיר אותם לפני כן, להבין מה המטרה שלהם ולדעת כיצד לגשת אליהם בצורה שתבליט את נקודות החוזקה שלכם. בין מבחני האישיות קיימים מבחני תיאור תמונות, מצבים בינאישיים, העתקת צורות, השלמת משפטים ועוד. אצלנו במכון הדס תכירו את המבחנים הללו, כך שברגע האמת תדעו בדיוק כיצד לענות עליהם בצורה תציג אתכם בצורה הטובה ביותר.

מבחנים ניהוליים

מבחנים ניהוליים, הינם מבחנים שנועדו לאבחן את יכולותיו של המועמד לתפקיד ניהולי. השאלונים במבחנים אלו כוללים בין היתר סיטואציות שונות היכולות להתקיים במקום עבודה ומבחנים שבודקים את יכולת התעדוף שלכם מול מגוון של משימות מורכבות (כמו למשל מבחן דואר נכנס). היכרות עם סוגי מבחנים אלו והסיטואציות שיכולות להופיע במבחנים הללו, יכולה לעזור לכם מאוד להבין מה הם מחפשים וכיצד לענות נכונה. בהדרכה שתעברו נעזור לכם להבין את הרציונל של מבחנים אלו ותקבלו את הכלים שיעזרו לכם להציג את היכולת הניהולית שלכם בצורה הטובה ביותר.

ראיון עבודה

אחד השלבים בעלי ההשפעה הגבוהה ביותר על קבלתכם לעבודה, הוא ראיון העבודה. הדרך הטובה ביותר להתנהל בראיון, היא לענות בצורה עניינית לכל שאלה. סביר להניח שהמראיינים כבר מכירים את כל סוגי התשובות וההתחמקויות לכל שאלה ולכן ההמלצה היא לא להתחכם ולענות בדיוק על מה שנשאלתם, תוך כדי שאתם מציגים את האמת שמדגישה את היתרונות שלכם. כמו כן, חשוב להיות קשובים למראיינ/ת, בדיוק כפי שתרצו שהם יהיו קשובים אליכם. הסימולציה שתעברו אצלנו לראיון עבודה, תוכל לעזור לכם להתכונן לכל סיטואציה כזו בראיון ולהגיע אליו מוכנים ככל האפשר.

אז מהם סוגי המיונים הרלוונטיים לך?

  • יום מיונים שלם
  • הכנה ליום מקוצר
  • הכנה לדינמיקה קבוצתית
  • הכנה לראיון אישי
  • מבחנים פסיכוטכניים
  • כתיבת קורות חיים

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם טלפנו 054-9639117 או השאירו פרטים:

סימולציה של ראיון

תאפשר לך להגיע רגוע ומוכן יותר ולהצליח יותר בראיון האישי!

הסימולציה מתקיימת במשרדים של מכון הדס,  בתל אביב בשעות אחר הצהרים. 

היא חד פעמית וכוללת ראיון עם מאבחנת + משוב, טיפים ודיוקים. 

כל המפגש אורך כחמישים דקות.

עלות הסימולציה –  500 ₪.
רק אם יש ברשותכם  קוד הנחה, זה יעלה לכם – 450 ש"ח.

לקביעת מועד לראיון טלפוני התקשרו: 09-999999 או השאירו פרטים:

Call Now Button