30 שנות ניסיון - 30,000 לקוחות מרוצים!

מבחן אינטיליגנציה כחלק ממיונים לעבודה

לצד מבחני האישיות, הריאיון האישי והדינאמיקה הקבוצתית מהווים מבחני האינטליגנציה מרכיב בסיסי ומהותי במבדקי המיון שעוברים מועמדים לעבודה. במכון הדס ממתינים לכם מיטב המומחים והמדריכים אשר יסייעו בהכנה לקראת מבחני האינטליגנציה כדי שתצלחו אותם על הצד הטוב ביותר.

הרעיון שמאחורי מבחני אינטליגנציה

מבחן אינטליגנציה, המכונה גם מבחן פסיכוטכני, בוחן מספר היבטים בכישורים השכליים של המועמד כגון ידע חשבוני, יכולות לוגיות, דיוק תפיסתי ועוד. הרעיון שעומד מאחורי מבחן זה הינו שאדם המפגין כישורים אינטליגנטיים גבוהים יוכל למלא תפקידים בארגון באופן מוצלח. יחד עם זאת, כישורים אלו אינם עומדים לבד ומסיבה זו נבחנים במהלך יום המיון עוד היבטים באישיות, ביכולות הבינאישיות וכדומה.

האם ניתן להתכונן למבחני אינטליגנציה?

כל אחד מאיתנו נולד עם פוטנציאל בסיסי מסוים, ולאחר מכן מפתח אינטליגנציה לאורך השנים כתלות בהתנסויות חייו. מסיבה זו לא ניתן "לשפר" את הכישורים בקורס מזורז. ואולם, מטרתה של ההכנה במכון הדס אינה להפוך את האדם לחכם יותר כמו במטה קסם, אלא להכינו אל המבחנים – וזו בהחלט משימה אפשרית וחשובה. ראשית, המדריכים במכון הדס מכירים היטב את המבחנים הפסיכוטכניים שמשמשים את גופי ההערכה, ומסוגלים להדריך אתכם לקראת הצפוי. בנוסף, הסימולציות של מבחנים אלו מסייעות להתרגל ולהכיר מקרוב את השאלות ואת אופן המענה עליהן. כך תגיעו אל מבחן האינטליגנציה כשאתם מורגלים אליו ובקיאים בו, דבר המפחית מאוד מההתרגשות והלחץ, ומכאן משפר את יכולת ההתמודדות. כמו כן, המדריכים שלנו ילמדו אתכם את השיטות הבדוקות לקיצור תהליכים במענה על שאלות, וטכניקות שעוזרות להגיע אל התשובה הנכונה מבלי להסתבך. וכמובן, במהלך ההכנה אנו חוזרים ומרעננים נושאים שנשכחו זה מכבר בתחומים חשבוניים ומילוליים. לבסוף, בעזרת הצוות המקצועי שלנו תוכלו להכיר את נקודות החולשה שלכם ולהתמקד בהן, ובכך להשיג ציון גבוה יותר בחלקים הרלוונטיים של הבחינה.

מה כולל המבחן וכיצד ניתן הציון

מבחן אינטליגנציה יכלול על פי רוב שלושה פרקים מרכזיים: החלק המילולי בוחן בין היתר את הבנת הנקרא, אוצר המילים ולוגיקה, החלק הכמותי את הידע הבסיסי בחשבון לצד הסקה של מסקנות מטבלאות ודיאגראמות, ואילו החלק הצורני את יכולת הניתוח וההסקה מסדרות של צורות. התוצאות ניתנות בהתאם לציון תקן שנע בין 1 ל- 9, והוא נקבע בהתאם למספר התשובות הנכונות שעליהם עניתם.

למידע נוסף על מבחני אינטליגנציה וההכנה לקראתם במכון הדס, פנו אלינו בטלפון 6955812 – 03.

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם ממכון סניף מרכז
טלפנו 03-6955812 או השאירו פרטים:

סימולציה של ראיון

תאפשר לך להגיע רגוע ומוכן יותר ולהצליח יותר בראיון האישי!

הסימולציה מתקיימת במשרדים של מכון הדס,  בתל אביב בשעות אחר הצהרים. 

היא חד פעמית וכוללת ראיון עם מאבחנת + משוב, טיפים ודיוקים. 

כל המפגש אורך כחמישים דקות.

עלות הסימולציה –  500 ₪.
רק אם יש ברשותכם  קוד הנחה, זה יעלה לכם – 450 ש"ח.

לקביעת מועד לראיון טלפוני התקשרו: 09-999999 או השאירו פרטים:

Call Now Button