מבחני מור ומרקם

הצלחה במבחן מור ומרקם היא קריטית לקבלתך ללימודי רפואה. משקלו של מבחן מור ומרקם מהווה חלק ניכר מציון הקבלה ללימודי רפואה, אף יותר ממשקל ציוני הבגרות והפסיכומטרי.
מבחן מור ומרקם, המורכב מכמה שלבים שעליהם נפרט בהמשך, בודק את יכולתו של המועמד לעמוד מול סיטואציות מורכבות וקשות איתן רופאים נאלצים להתמודד, את רמת האינטליגנציה הרגשית של המועמד וכן את התקשורת הבינאישית ויכולות יחסי האנוש של המועמד ללימודי רפואה.

מערכת המיון של מבחן מור ומרקם: המערכת מורכבת משני שלבים.

שלב א' – שאלון ביוגרפי:
בשלב הראשון יינתנו למועמד כשעתיים וחצי למלא שאלון אישי-ביוגראפי. השאלון כולל שאלות פתוחות על עברו של המועמד ועל מצבים איתם התמודד. השאלות דומות לראיון אישי, אך בניגוד לראיונות, השאלון הביוגראפי לא דינאמי אלא סטנדרטי ואחיד לכל המועמדים. בנוסף, השאלון כולל בתוכו שאלות אתיות העוסקות בדילמות איתן הרופא עשוי להתמודד בעבודתו.
חשוב לשים לב – בשאלות מסוג זה אין נכון או לא נכון, התשובות הן אישיות והדגש ניתן על רמת פירוט התשובות ועומק ההתייחסות לכל ההיבטים השונים בשאלות. יש לברור את האירועים עליהם מפרטים בצורה חכמה, במטרה להתאימם באופן המדויק ביותר לשאלה.

דוגמאות לשאלות אישיות:
▪         תאר מקרה שלא היית מרוצה ממשימה שביצעת.
▪         תאר עימות בינך לבין אדם קרוב.
▪         תאר מקרה שנהגת בזולתך באטימות.
▪         עם איזה שותף לעבודה התקשית במיוחד לעבוד?

דוגמאות לדילמות אתיות:
▪         אתה רופא המתבקש על ידי בנה של המטופלת לא לבשר לה שהיא חולה סופנית.
▪         אתה רופא המשוחח עם זקן הסובל מאלימות מילולית והשפלה מצד בנו המתגורר עמו והמטפל בו, אולם מסרב לפנות לשירותי הרווחה למציאת מגורים חילופיים.
▪         מנהל המחלקה שאתה עובד בה מבקש ממך להעניק יחס מיוחד למטופל תמורת תשלום גבוה.

שלב ב'- סימולציות אישיות עם פסיכולוג:
בשלב ב' של מבחן מור ומרקם, המועמד יעבור ראיון אישי, דיונים בסוגיות הנוגעות למקצועות הרפואה וסימולציות מול שחקן שלאחריהן ייערך תחקיר עם פסיכולוג אשר צפה בהם במהלך הסימולציות.
חשוב לשים לב- לאורך כל היום המעריכים ייצפו במועמדים גם כאשר אינם נוכחים בחדר.

מה כוללת ההכנה אצלנו?
אורך ההכנה במכון הדס למבחן מור ומרקם הוא יום אחד, אם כי ניתן לפצלה ליומיים ויותר במידת הצורך.
ההכנה למור מרקם כוללת שלושה שלבים:
1.    מילוי שאלוני אישיות, כגון: שאלון אישי, דילמות מוסריות – כשעתיים-שלוש.
2.    4 סימולציות במעמד של פסיכולוג המותאמות למועמד באופן אישי.
3.    הדרכה פרטנית מפסיכולוג על מבחן מור ומרקם, הכוללת גם הכנה לראיון אישי.
העלות: 950 ₪.

למה אנחנו?
יתרונותינו על המתחרים:
•    אנו מכירים את מבחן מור ומרקם ומודעים לחשיבותו והשלכותיו.
•    אנו מכון שמתמחה בהכנה למבחני מיון, ובפרט למבחני מו"ר. בזה המכון עוסק מזה 20 שנה וכל הפסיכולוגים שלנו מכירים את המבחן.
•    בשונה ממקומות אחרים, אצלנו עוברים הדרכה פרטנית המונחית בידי פסיכולוגים- המוסמכים המנוסים ביותר לנתח התנהגות ולהנחות בהתאם.
מבחני מור ומרק"ם הינם סדרה של מבחני מיון אישיותיים המהווים חלק משמעותי וחשוב בתהליך הקבלה ללימודי רפואה באוניברסיטאות השונות.

המבחנים בודקים קריטריונים ותכונות אישיותיות, אשר אינם באים לידי ביטוי הציוני הפסיכומטרי והבגרויות כגון: ערכים ומוסר, תקשורת בינאישית, בגרות, עמידה בתנאי לחץ וכד'.

ישנם מספר שלבים שונים במבחני המיון ללימודי רפואה-

שאלונים אישיים- ביוגרפיים – בהם המועמד מתבקש לענות בכתב על של שאלות הנוגעות לו ולעברו- אירועים משמעותיים בחייו, קורות החיים שלו, מה הוביל אותו לבחירה במקצוע הרפואה, אם יש רק התנדבותי בתחום וכו'.

שאלוני דילמות אתיות– בהם יוצגו למועמד סיטואציות מורכבות והוא יצטרך לענות עליהן ולנסות לפתור אותן. מטרת השאלונים היא לבדוק את אמות המוסר של המועמד ואת שיקול הדעת המנחה אותו. אין בהכרח תשובות נכונות ולא נכונות, השאלות הינן פתוחות ויכולות לשקף מגוון רחב של דעות ועמדות.

דינאמיקה קבוצתית וסימולציות מול קבוצה שכוללת מתמודדים נוספים, נבדקת יכולת הנהגה והובלה, אסרטיביות, יכולות שכנוע ושיתוף פעולה. הסימולציות מתמקדות גם הן בדילמות מוסריות, עם דגש על אנושיות ואמפתיה לקשיי הזולת.

ראיון אישי/ תחנות ראיוןבשלב זה בחלק מהאוניברסיטאות יערך ראיון אחד בן 30-50 דק' ובחלק אחר מהאוניברסיטאות יערכו סבבי ראיונות בתחנות. הראיונות נערכים ע"י צוות ועדת הקבלה של הפקולטה לרפואה באותה אוניברסיטה. ברוב התחנות  יתמקדו בתחומים מסוימים כמו ניסויים בבע"ח למען הרפואה, מערכת הרפואה בישראל כיום, העדפה מתקנת במערכת הרפואה וכד'.

 

ההכנה ב"מכון הדס" למבחני המיון של מו"ר ומרק"ם הינה ההכנה הטובה ביותר, המתמקדת בכל שלבי המיון ומותאמת אישית לצרכיו של המועמד!

 

ההכנה מתבצעת בארבעה שלבים אשר מתרכזים ביומיים:

יום מבחנים- המועמד מגיע למכון ומתנסה בכל שלבי המיון, כולל שאלוני דילמות, שאלונים אישיים ודינאמיקה קבוצתית.

פגישה עם פסיכולוג– המועמד נפגש באופן אישי עם פסיכולוג שעובר איתו על כל המבחנים שעשה, מדריך ומנחה אותו למענה אשר יגדיל משמעותית את סיכויי הקבלה שלו, ועובר גם הכנה לראיון עם הפסיכולוג, שלאחריו הוא מקבל פידבק מפורט וממוקד.

תרגולים- ע"פ המלצת הפסיכולוג המועמד חוזר לכיתה ועובר שוב על שאלונים מסוימים ודילמות, ועובר דינאמיקה קבוצתית נוספת.

משוב שני- המועמד נפגש שנית עם הפסיכולוג על- מנת לקבל פידבק על דברים ששיפר, על הדינאמיקה הקבוצתית הנוספת וכדי לסכם את תהליך ההכנה.

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם
טלפנו 0723314261 או השאירו פרטים:

סימולציה של ראיון

תאפשר לך להגיע רגוע ומוכן יותר ולהצליח יותר בראיון האישי!

הסימולציה מתקיימת במשרדים של מכון הדס,  בתל אביב בשעות אחר הצהרים. 

היא חד פעמית וכוללת ראיון עם מאבחנת + משוב, טיפים ודיוקים. 

כל המפגש אורך כחמישים דקות.

עלות הסימולציה –  500 ₪.
רק אם יש ברשותכם  קוד הנחה, זה יעלה לכם – 450 ש"ח.

לקביעת מועד לראיון טלפוני התקשרו: 09-999999 או השאירו פרטים:

Call Now Button